Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sponky na šanon

Zboku každého sešitku je "sponka", která umožňuje dětem řadit si knížečky za sebou do šanonu podle různých klíčů (podle cyklů, podle témat evangelia jako tzv. liturgickou bibli, podle liturgických období... ). Až budou mít děti knížečky všechny pro cyklus A, pro cyklus B, cyklus C i cyklus ABC, získají tak "věčný liturgický kreslený misál". V některém roce totiž svátek či slavnost mají přednost před nedělí. Děti si mohou vyhledat v liturgickém kalendáři, jaký svátek či slavnost připadá na tu či kterou neděli. Mohou si tak pro libovolný rok sestavit přesný liturgický misálek.

Šanony budou celkem čtyři, pro každý cyklus jeden, a pro cyklus ABC ten poslední. Šanony budou k dispozici postupně, každý bude mít na titulní stránce jednoho z evangelistů (cyklus A - Matouš, cyklus B - Marek, cyklus C - Lukáš, cyklus ABC - Jan) a vejdou se do něj vždy všechny knížky jednoho cyklu.

Jak šanony objednávat najdete na www.apha.cz/liturgie-pro-deti, případné dotazy ohledně šanonů zodpovíme na liturgieprodeti@gmail.com

Vzhled šanonů si můžete prohlédnout zde.